Jutro wszystkie dzieci świata będą śpiewać Pokój Boży!

Hasło Kongresu

W trakcie czterech dni VIII Krajowego Kongresu Polskiej Federacji PUERI CANTORES Ad Fontes w Poznaniu pojawi się ponad 800 młodych artystów i gości z Polski i Europy. Całe przedsięwzięcie odbywa się pod wspólnym hasłem Ad Fontes i podzielone jest na cztery części. Całość została przygotowana w taki sposób, by jak najpełniej przedstawić tematykę 1050. Rocznicy Chrztu Polski, na kilku fundamentalnych dla naszej ojczyzny płaszczyznach: wiary (Ad Fontes Fidei), muzyki (Ad Fontes Musicae), społeczności (Ad Fontes Populi) oraz historii (Ad Fontes Historiae).

rozwiń

Do źródeł wiary, muzyki i historii

Zadania kongresu można sprowadzić do trzech kierunków, które bardziej szczegółowo opisane są w listach Asystenta Kościelnego. Warto jednak podkreślić, że podczas kongresu odbędzie się liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Pojawi się chorał gregoriański w repertuarze liturgii i modlitw. Uczestnicy podczas kongresu będą mieli możliwość dotarcia do historycznych miejsc, ważnych dla poznania i całego państwa polskiego.

rozwiń

Uczestnicy i Goście

Po raz drugi w Poznaniu, odbędzie się VIII Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores, podczas którego zgromadzi się ponad 800 młodych śpiewaków z całego kraju i goście z zagranicy. Do Poznania przyjadą 22 zespoły z różnych zakątków Polski i gościnnie chór z Niemiec. Swój udział zadeklarowały również delegacje Federacji Krajowych Pueri Canotres z Kongo, Szwajcarii i Danii.

rozwiń

Listy Asystenta Kościelnego

Poniżej zamieszczamy listy Asystenta Kościelnego Polskiej Federacji Pueri Cantores, ks. dr Wiesława Hudka. Ich zawartość pozwoli nam lepiej przygotować się do przeżycia kongresu w Poznaniu i w pełni zrozumieć hasło tego kongresu Ad fontes.

rozwiń

List od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Poniżej zamieszczamy list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy do uczestników i organizatorów VIII Krajowego Kongresu Polskiej Federacji Pueri Cantores „Ad Fontes” w Poznaniu. To dla nas ogromne wyróżnienie, że Pan Prezydent skierował kilka słów do uczestników naszego kongresu.

rozwiń

GALERIA