Jutro wszystkie dzieci świata będą śpiewać Pokój Boży!

PROGRAM

  • 10.09.2015 (czwartek)
17:30
CEREMONIA OTWARCIA KONGRESUKościół pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu (uroczystości przewodniczyć będzie ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak, Biskup Senior Archidiecezji Poznańskiej)

  • 11.09.2015 (piątek)
11:00
NABOŻEŃSTWO MODLITWA O POKÓJFara Poznańska, Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny (uroczystości przewodniczyć będzie ksiądz Biskup Damian Bryl, Biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej)

12:30
Spotkanie ks. biskupa i władz samorządowych z dyrygentami i gośćmi zagranicznymi - Kapitularz Fara Poznańska

18:30 – 24:00
NOC CHÓRÓWkoncerty w kilku kościołach na terenie Miasta Poznania

18:30
U źródeł wychowaniaKościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu

19:30
U źródeł ewangelizacjiKościół oo. Jezuitów w Poznaniu, Kaplica Matki Bożej Różańcowej

20:30
U źródeł radościKościół oo. Franciszkanów w Poznaniu

21:30
U źródeł wiaryKościół św. Wojciecha w Poznaniu

22:30
U źródeł modlitwyKlasztor Karmelitów Bosych w Poznaniu

  • 12.09.2015 (sobota)
10:45
NABOŻEŃSTWO ODNOWIENIA PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCHKatedra Poznańska, (uroczystości przewodniczyć będzie ksiądz kanonik Ireneusz Szwarc, proboszcz Katedry, homilię wygłosi ksiądz dr Wiesław Hudek, Asystent Kościelny PF PC)

15:00 – 18:00
PIKNIK CHÓRALNY – dla chórów i gości uczestniczących w KongresieMłodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu

16:00 – 17:00
Spotkanie dyrygentów Polskiej Federacji z gośćmi zagranicznymi – podsumowanie Kongresu - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu

20:00
PRAWYKONANIE KANTATY AD FONTES – koncertFara Poznańska, Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny

  • 13.09.2015 (niedziela)
10:00 – 11:30
MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE KONGRESUKatedra Poznańska, (Msza św. pod przewodnictwem księdza Biskupa Grzegorza Balcerka, Biskupa pomocniczego Archidiecezji Poznańskiej)

Główne uroczystości

Wydarzenia te stanowią niejako kręgosłup całego Kongresu i zostały przygotowane w taki sposób aby, poprzez miejsca i ich program, możliwie najpełniej oddać duchowy aspekt przeżywanych uroczystych obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski, które niewątpliwie powinny posiadać element mistyczny i uduchowiony. ...

rozwiń

Noc Chórów

Przygotowana w ramach panelu Ad Fontes Musicae tj. Do Źródeł Muzyki, ma za zadanie uczynić Kongres możliwie powszechnym i zaangażować w jego współtworzenie społeczność Poznania. Będzie to kilka koncertów w wykonaniu kilkunastu zespołów, na terenie całego miasta, których repertuar będzie zawierał elementy chorału gregoriańskiego, muzyki dawnej, renesansowej, barokowej, klasycznej i współczesnej. Przygotowany w ten sposób z pewnością dotrze do osób w każdym wieku i różnych gustach.

rozwiń

Spotkania Reprezentacyjne, Integracyjne i Sportowe

Przygotowane w ramach panelu Ad Fontes Populi, tj. Do Źródeł Narodu, mają okazać się momentem wytchnienia i zabawy od artystycznych i duchowych wyzwań Kongresu.

rozwiń

Prawykonanie Kantaty Ad Fontes

To wydarzenie przygotowane w ramach panelu Ad Fontes Historiae, tj. Do Źródeł Historii, będzie unikatowym w skali ogólnopolskiej. Kantata skomponowana przez znakomitego muzyka Bartosza Chajdeckiego (kompozytor muzyki do serialu Czas Honoru i filmu Bogowie) przywoła najznamienitsze postaci i wydarzenia z historii kościoła w Polsce.

rozwiń